niebieski kwadrat, symbol perspektywy Struktur

Twój Styl Myślenia FRIS® to jedna z czterech różnych perspektyw poznawczych. Badacz to osoba z perspektywą Struktur – cechuje ją wnikanie w głąb istoty problemu, aby uzyskać jego kompletny i spójny obraz. Wymaga to operowania na wysokim poziomie szczegółowości z dużą liczbą kryteriów. Poczytaj, co Badacz mówi sam o sobie.

Dlaczego zdecydowałeś się na badanie?

Właściwie nie była to moja inicjatywa, choć chętnie do niego przystąpiłem. Badanie było przeprowadzane w całym Departamencie w ramach naszego budżetu szkoleniowego, więc skorzystałem 🙂

I co Ci wyszło? Jaki jest Twój Styl Myślenia i Styl Działania?

Jestem Badaczem Analitykiem.

Jaki jest wg Ciebie Badacz? Jakie ma predyspozycje i atuty?

To osoba systematyczna, poukładana, dążąca do wyważonych analiz, z zamiłowaniem do gromadzenia danych i koncentrująca się na szczegółach.

Jak wykorzystujesz swoje mocne strony w życiu prywatnym?

Podejmuję rozsądne (przynajmniej tak mi się wydaje) decyzje życiowe i ekonomiczne. Mój Styl przydaje się zwłaszcza w nabywaniu dóbr trwałego użytku takich jak samochód czy mieszkanie, pozwala na optymalny wybór i ogranicza ryzyko, ułatwia załatwianie spraw urzędowych. Z reguły nie biorę udziału w grach losowych z wartością oczekiwaną poniżej zera, dzięki czemu oszczędzam. Myślę też, że takiej osobie jak ja łatwiej o systematyczność w uprawianiu sportu i stosowaniu planów żywieniowych.

A w życiu zawodowym?

Przed podjęciem działania zbieram jak najwięcej informacji żeby wykonać zadanie jak najlepiej, nie lubię rozwiązań prowizorycznych, ersatztów. Lubię systematyzować, mieć plan działania, staram się dowozić merytorycznie jak najlepsze produkty swojej pracy, spełniam się w długoterminowych projektach, gdzie stale mogę coś doskonalić. Koncentruję się na negatywnych możliwościach, dzięki czemu mogę je ograniczać lub eliminować z procesów.

Jak sobie radzisz ze słabościami, które wynikają z Twojego Stylu Myślenia?

Staram się mieć większy „apetyt na ryzyko”, wykorzystywać więcej szans, czasem walczę z niepotrzebnym perfekcjonizmem, gdy sytuacja do tego zmusza (z bólem serca) stosuję zasadę 20/80, pracuję też nad umiejętnościami interpersonalnymi i większym entuzjazmem 🙂

Czy było w wynikach coś, co Cię zaskoczyło?

Szczerze mówiąc, wyniki były zbieżne z tym, co ja sam o sobie myślałem i z tym jak postrzega mnie otoczenie, ale zaskoczyło mnie to że jako Analityk i ja mogę zostać artystą. Z zastrzeżeniem, że tylko takim, który trzyma się scenariusza 🙂

Czy po badaniu zaszły w Twoim życiu jakieś zmiany? Jakie?

Na pewno ułatwiło mi ono zidentyfikowanie słabości w moim Stylu i pracę nad nimi, do tego zwiększyło moją świadomość w zakresie nie tylko własnego Stylu Myślenia/Działania, ale również innych osób. Dzięki temu mam więcej empatii i tolerancji, co jest ważne w korporacyjnym środowisku pracy z pełnym przekrojem Stylów.

Dziękuję za rozmowę!

Kolejne kroki:
zamów badanie
✅ przeczytaj inne artykuły związane z Modelem FRIS®
✅ przejrzyj najczęściej zadawane pytania
✅ zajrzyj na stronę FRIS® po więcej informacji