czerwone serce, symbol perspektywy Relacji

Twój Styl Myślenia FRIS® to jedna z czterech różnych perspektyw poznawczych. Partner to osoba z perspektywą Relacji – cechuje ją intuicyjne rozpoznawanie tego, co łączy osoby, obiekty i zdarzenia. Związki te są najczęściej odbierane w sposób bardzo osobisty i subiektywny. Poczytaj, co Partner mówi sam o sobie.

Dlaczego zdecydowałeś się na badanie?

Mogę odpowiedzieć z czystym sumieniem, że z ciekawości. Dużo czytałem i słyszałem na temat tego badania. Jednocześnie byłem już po mocnych stronach Gallupa i tym bardziej chciałem uzupełnić swoje JA o Styl Myślenia i Działania metodą FRIS®.

I co Ci wyszło? Jaki jest Twój Styl Myślenia i Styl Działania?

Jestem Partnerem Idealistą.

Jaki jest wg Ciebie Partner? Jakie ma predyspozycje i atuty?

Z zaciekawieniem czytałem raport i też wysłuchałem Ciebie, Danusiu, w kwestii bycia Partnerem w stylu FRIS®.

Partner to przede wszystkim relacje z ludźmi. Zrozumienie innych osób przebywających w otoczeniu Partnera to kluczowa kwestia, by dobrze radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Każdy ma prawo do swojego zdania, punktu widzenia inaczej danej sprawy i właśnie ta empatia dla „inności” daje Partnerowi możliwość wnioskowania z różnych perspektyw. To są ogromne atuty osoby o tym Stylu Myślenia.

Jak wykorzystujesz swoje mocne strony w życiu prywatnym?

W życiu prywatnym jestem sobą. Choć to może brzmi prosto, to według mnie w prostocie jest siła. Naturalnym dla mnie jest zachowanie zdrowego rozsądku w różnych domowych kwestiach, a biorąc pod uwagę mój charakter mediatora, staram się prawie zawsze negocjować kompromis, słuchając całej rodziny. Tutaj muszę dodać, że wyniki czasami są zgoła odmienne od moich założeń, bo jako rodzic dwójki dzieciaków 7-latki i 15-latka, co ja mogę z nimi negocjować, to jest nie równa walka 🙂

A w życiu zawodowym?

Na polu zawodowym współpracownicy zauważyli już jakiś czas temu moje podejście do działań zespołowych. Uważność słuchania, której się uczę, i wnikliwość w materię sprawy dość często są dla kolegów irytujące. Jednocześnie wiedzą, że tak mam, co daje mi czas do w miarę rozsądnego działania. Oczywiście jak w domu, tak i w pracy bywa z tym moim stylem partnerskim bardzo różnie, bo jak już ktoś kiedyś mądry powiedział, wszystkim nie dogodzisz!

Jak sobie radzisz ze słabościami, które wynikają z Twojego Stylu Myślenia?

Główne słabości, jakie widzę, są dwie. Po pierwsze, zbyt mocna empatia, która przeradza się na prostą kwestię „daj, pomogę Tobie z tym”, co skutkuje tym, że często biorę sprawy w swoje ręce i robię rzeczy za innych.

Drugą sprawą jest podejmowanie więcej niż jednej decyzji – pierwsza decyzja płynie z serca i pojawia się dość szybko, następne są już wynikiem pewnej analizy sytuacji i otoczenia. Oznacza to tyle, że z pierwszej decyzji potrafię się wycofać na rzecz drugiej, by następnie i tak zostać przy pierwszej 🙂 W oczach współpracowników bywa to czasami odebrane jako niespójna postawa.

Mój sposób na takie słabości – mówię jasno i wyraźnie, ja już tak mam, jestem sobą.

Czy było w wynikach coś, co Cię zaskoczyło?

Przyznam się szczerze, że przed testem obstawiałem Partnera albo Wizjonera.

Analizując wyniki, w pierwszym momencie zabrakło mi działań na faktach i struktur, o które w pracy jestem w stanie zawalczyć całym sobą. Prawda jest jednak taka, że walczę przede wszystkim o relacje z ludźmi, dbam o nie i jest to dla mnie nadrzędna sprawa.

Czy po badaniu zaszły w Twoim życiu jakieś zmiany? Jakie?

Na ten moment jest stabilnie emocjonalnie, bez zmian 🙂

Dziękuję za rozmowę!

Kolejne kroki:
zamów badanie
✅ przeczytaj inne artykuły związane z Modelem FRIS®
✅ przejrzyj najczęściej zadawane pytania
✅ zajrzyj na stronę FRIS® po więcej informacji