zielony trójkąt, symbol perspektywy Faktów

Twój Styl Myślenia FRIS® to jedna z czterech różnych perspektyw poznawczych. Zawodnik to osoba z perspektywą Faktów – cechuje ją szybka ocena faktów ze względu na ich przydatność do osiągnięcia konkretnego celu. Bazuje na sprawnym rozpoznawaniu związków przyczynowo-skutkowych. Poczytaj, co Zawodnik mówi sam o sobie.

Dlaczego zdecydowałaś się na badanie?

Kierowała mną ciekawość. To pierwszy tego typu test, jaki zrobiłam w swoim życiu. A zachęciła mnie do niego Siostra.

I co Ci wyszło? Jaki jest Twój Styl Myślenia i Styl Działania?

Jestem Zawodnikiem Entuzjastą.

Jaki jest wg Ciebie Zawodnik? Jakie ma predyspozycje i atuty?

Zawodnik jest super 🙂 Działa szybko, koncentrując się na faktach. Ma cel czy też plan, który realizuje z uporem maniaka.

Jak wykorzystujesz swoje mocne strony w życiu prywatnym?

Zauważyłam (już kiedyś), że muszę mieć przed sobą jakiś konkretny cel. Jest plan i jest realizacja. Obowiązki domowe – jak sprzątanie – planuję dzień wcześniej i to robię bez zastanawiania się, czy mi się chce. Podjęcie decyzji to moment. Mogę podać przykład kupna mieszkania.

Zobaczyłam ogłoszenie w bezpłatnej gazecie, że spółdzielnia buduje blok. Urwałam się z pracy, by popędzić do spółdzielni, wzięłam plan swego mieszkania, wróciłam do pracy i powiedziałam Tacie, że to mi się podoba. W ciągu pół godziny (mniej więcej) od wyjścia ze spółdzielni zadzwoniłam, że jestem zainteresowana. A miałam wstępną rezerwację na bodajże dwa dni…

Czasem żałuję swoich decyzji, ale chyba nie tak bardzo, bo żaden przykład nie przychodzi mi teraz do głowy 🙂

A w życiu zawodowym?

Jest polecenie, to bez odwlekania przechodzę do realizacji. Uwielbiam długie listy zadań (nawet z takimi drobnymi, kilkuminutowymi pozycjami). Fakt odfajkowywania zaplanowanych działań jest ekstra – widzę, ile zrobiłam i to mnie motywuje.

Tu mogę połączyć życie zawodowe z prywatnym – nie lubię odkładać, wolę zrobić i mieć z głowy.

Jak sobie radzisz ze słabościami, które wynikają z Twojego Stylu Myślenia?

A są słabości? 😉

Może takie, że szybkość podejmowania decyzji może być zgubna. Koncentrowanie się na faktach trochę wyłącza sferę emocjonalną. Kiedyś zwierzała mi się koleżanka. Ktoś jej coś powiedział i ona rozważała sytuację w stylu „jak mógł mi to zrobić / powiedzieć”. Oczekiwała pocieszenia, a ja zamiast na emocjach skupiłam się na faktach…

Czy było w wynikach coś, co Cię zaskoczyło?

Akurat w badaniu FRIS® zero zaskoczeń. Jeszcze przed poznaniem wyników, w trakcie prezentacji Stylów Myślenia pomyślałam, że chciałabym żeby wyszedł mi Zawodnik 🙂

Czy po badaniu zaszły w Twoim życiu jakieś zmiany? Jakie?

Zmiany? No pewnie! Staram się nie być taka „w gorącej wodzie kąpana”, jeśli chodzi o decyzje. Trochę przemyśleć, a nie „na hura” realizować każdy pomysł. Bo często się zdarza, że na coś się zapalam, na szybko, na gorąco podejmuję decyzję, a po krótkim czasie się przekonuję, że to jednak nie było to… i zarzucam pomysł 🙂 Przykład? Bajkoterapia. Bardzo się napaliłam i szybko znalazłam podyplomówkę, ale zadzwoniłam do dziekanatu, porozmawiałam i stwierdziłam, ze jednak to nie dla mnie.

Dziękuję za rozmowę!

Kolejne kroki:
zamów badanie
✅ przeczytaj inne artykuły związane z Modelem FRIS®
✅ przejrzyj najczęściej zadawane pytania
✅ zajrzyj na stronę FRIS® po więcej informacji