Okruszki

Okruszki to wybrane wpisy z mojej strony na FB. Zapisane tutaj na wypadek, gdyby zniknęły stamtąd. Ulubione i bardzo dla mnie cenne. Być może warte także Twojej uwagi.


20.02.2023 – inspiracja

Masz w sobie wszystko, czego potrzeba, by z pasywnego widza zmienić się w aktywnego twórcę własnego przeznaczenia.
/ Marie Forleo /

16.02.2023 – opinia

Danusia jako trener biznesu, a w szczególności trener FRIS®, spełniła moje oczekiwania pod każdym względem. Uważność, skupienie i wnikliwość, abym w pełni zrozumiał raport FRIS®, były na najwyższym poziomie. Dodatkowym atutem była życzliwość, uśmiech i miła atmosfera współpracy.

15.02.2023 – mentalna środa

Wczoraj chciałam zwrócić Twoją uwagę na Ciebie. Dziś zachęcam do spojrzenia wokół siebie – na domowników, współpracowników, rodzinę oraz bliższych i dalszych znajomych.

❤ Na ile doceniasz ich obecność każdego dnia?
❤ Czy jesteś wdzięczna za rozmowy, uśmiechy i drobne gesty?
❤ Co by się stało, gdyby tych osób zabrakło?

Najbliżsi potrafią być dla nas ogromnym wsparciem. Niestety potrafią także podcinać nam skrzydła. Zwykle jest jednak tak, że obydwie te postawy wynikają z miłości i troski. To normalne, że jeśli kochają, to się przejmują i martwią, chcą doradzić, chcą, by ich obawy zostały wysłuchane. Przyjmij to z wdzięcznością i życzliwością.

Czy zrobisz, jak mówią? Nie wiem. Zwykle mają inne doświadczenia. A jeśli nawet popełnili podobne błędy, to my całkiem często potrzebujemy uczyć się na własnych. Żeby wiedzieć, żeby poczuć, żeby kształtować swój charakter.

Po co więc rozmawiać? Rozmowa poszerza perspektywę, rzuca na sprawę czy problem nowe światło, pozwala poznać inne argumenty, historie i wnioski. Warto ❤

14.02.2023 – pytanie z podróży

Jak pokochać siebie? ❤

Dziś Walentynki, więc pytanie o miłość, ale taką specyficzną, bo do samej siebie.

Zapomnij choć na chwilę o wysokich wymaganiach wobec swojej osoby. Zapomnij o wewnętrznym krytyku, który mówi Ci, że nie jesteś wystarczająca. Zapomnij o roztrząsaniu przeszłości i zadręczaniu się myślami typu „mogłam powiedzieć/zrobić inaczej”…

Spójrz na siebie z życzliwością i czułością tak, jak patrzysz na swoich najbliższych. Doceń swoje umiejętności i zalety, nawet jeśli oznaczałoby to wyciągnięcie z teczek zapomnianych dyplomów. Rozpieść się gorącą kąpielą, kieliszkiem dobrego wina albo automasażem. Zatroszcz się o swoje samopoczucie i o to, by spędzić trochę czasu w Twój ulubiony sposób. Zrób sobie w prezencie album swoich najlepszych zdjęć, a jeśli nie masz zbyt wielu, to umów się na profesjonalną sesję. Wierz mi – dobre fotki potrafią poprawić humor.

Zobacz, jak cudowną jesteś osobą.

A jeśli nie dostrzegasz swoich mocnych stron, daj znać. Mam sposoby, by pomóc Ci je odkryć ❤

7.02.2023 – pytanie z podróży

Jak sobie poradzić, gdy musisz/potrzebujesz zrobić coś, czego się boisz?

Odpowiedź na to pytanie to dobry temat na e-book, bo jest dużo rozmaitych obaw i równie dużo sposobów na ich opanowanie. W kontekście podróży do marzeń prawdopodobnie najczęściej boimy się, że nie damy sobie rady w nowych okolicznościach. Spełnianie swoich pragnień zazwyczaj wiąże się bowiem ze zmianą – pracy, sposobu życia, miejsca zamieszkania czy grona znajomych.

To, co już mamy, jest oswojone i daje nam pewne poczucie bezpieczeństwa, choć nie zawsze szczęście. Z niemal całkowitą pewnością jesteśmy w stanie przewidzieć, co będziemy robić jutro oraz jak będzie wyglądał i jak się skończy kolejny dzień. Nie zmieniając codziennej rutyny, swojego otoczenia, ale też nastawienia, nie zmienimy rezultatów naszych działań. I za rok, dwa, pięć będziemy w podobnym miejscu jak dziś, równie daleko od tego, co upragnione.

Nowe okoliczności zapewne będą wymagały nowej wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Będą się wiązały z wyzwaniami, którym trzeba sprostać. Czy warto? A czy warto spełniać marzenia? I czy masz odwagę, by po nie wyruszyć?

To nie będzie łatwa droga i czasami okaże się kamienista. Ale nastaw się na niesamowite widoki.

6.02.2023 – inspiracja

Jeśli chcesz coś osiągnąć, zakasujesz rękawy, bierzesz się do roboty i tyle. Nie ma, że się nie da. Wszystko da się ogarnąć.
/ Marie Forleo /

2.02.2023 – opinia

Polecam współpracę z Danusią między innymi w zakresie badania FRIS® i sesji rozwojowej. Wnikliwość i spostrzegawczość to tylko część mocnych stron.

1.02.2023 – mentalna środa

DROGA

Podczas sesji i spotkań często mówimy o drodze, którą każda z nas podąża w swoim życiu. Czasami rozmawiamy o niej w kontekście porażek i sukcesów, bo – jak mówią – życie to sinusoida i jesteśmy „raz na wozie, raz pod wozem”. Albo rozmawiamy o niej w kontekście rozwoju, podążania do wyznaczonego sobie celu, podejmowania decyzji i dokonywania zmian.

Świadomość, że podróżujemy przez życie jakąś drogą, ma znaczenie dla naszej odporności psychicznej, ponieważ wiemy, że na trasie możemy spodziewać się różnych warunków. Czasami pojedziemy zalaną słońcem autostradą, a czasami pojawią się wyboje, deszcz, zawieje i zamiecie. Czasami droga będzie pusta i wygodna, a czasami wymagająca i pełna przeszkód.

Pamiętaj jednak, że wszystkie te warunki są i będą przejściowe. Tymczasowe. Zmienne. To przekonanie z jednej strony budzi nadzieję w czasach trudności, a z drugiej strony wspiera uważność w czasach pomyślności.

Jak dziś wygląda Twoja podróż? Czy masz wyznaczony cel, do którego dążysz? Czy po prostu cieszysz się samą drogą i z zaskoczeniem odkrywasz, co Ci przynosi? Czy poszukujesz swojej życiowej misji, poczucia satysfakcji i spełnienia? A może już wiesz, czego chcesz i podejmujesz decyzje, które Cię do tego celu zbliżają? Pokonujesz przeszkody czy płyniesz z falą jak na mistrzostwach surfingu?