Jacek Walkiewicz, „Pełna moc życia”.

okładka książki "Pełna moc życia"

Autora książki znałam z niesamowitego i godnego polecenia wykładu Pełna moc możliwości wygłoszonego w ramach TEDxWSB (link pod artykułem). Wtedy zrobił na mnie wrażenie – spodobała mi się nie tylko treść, ale i poczucie humoru – więc z przyjemnością i ciekawością sięgnęłam po jego słowo pisane.

Polecana książka opisuje kilkanaście ważnych aspektów, których „włączenie” w naszą codzienność zapewni życie na „pełen etat”. Przeczytamy tu m.in. o odwadze, marzeniach, zmianach, wartościach i przekonaniach, ale też o decyzjach, bo nic przecież nie dzieje się przypadkiem! Owszem, są rzeczy, na które nie mamy wpływu, ale jest mnóstwo takich, za które możemy i powinniśmy wziąć odpowiedzialność.

A czym jest samo życie „na pełen etat”? To bycie aktorem, a nie widzem. To otwartość na zmiany, a wręcz ich inicjowanie. To bycie bohaterem swojego życia, w pełni zaangażowanym, wypływającym z bezpiecznego portu na pełne morze po przygodę i nowe doświadczenia. To życie pełne pasji, smaków i odkryć. To sięganie po więcej i spełnianie marzeń, do których dążenie przekłada się na to, co robimy tu i teraz.

Na końcu prawie każdego rozdziału znajduje się „rozmyślnik”, a w nim kilka pytań do czytelnika. Pytań ważnych, czasami trudnych i niewygodnych, stawiających nas twarzą w twarz ze sobą samym, wymagających co najmniej chwili zastanowienia się i przemyślenia. Warto sobie na nie odpowiedzieć.

Spośród wielu wynotowanych myśli przytoczę dwie:
Jeśli o czymś w życiu marzysz – sięgnij po to! Walcz o swoje i świadomie kształtuj swoją rzeczywistość.
Szczęście to chcieć tego, co się ma. Akceptować, docenić, cieszyć się tym. Jakie to proste…

Kolejne kroki:
✅ pobierz fragment książki w PDF
✅ kup książkę / audiobook
✅ obejrzyj film na YouTube
✅ przeczytaj inne recenzje książek dostępne na stronie