Krzysztof Piersa, „Trener marzeń”.

Gotowy i sprawdzony sposób na marzenia – tak można podsumować treść tej niewielkiej, ale jakże treściwej książeczki. Wystarczą zaledwie trzy kartki i trochę czasu, by przygotować solidny fundament, a potem można już działać i realizować swoje plany szybciej i efektywniej niż myślisz.

Pierwsza kartka to Karta Marzenia, czyli jego nazwa, opis, powód, a także przedmioty i umiejętności niezbędne do jego realizacji oraz zewnętrzne i wewnętrzne przeciwwskazania. Szczególnie ważne jest zapisanie tych ostatnich, bo często właśnie z własnymi ograniczeniami i obawami mamy największy problem. Na tym etapie zaczynamy powoli szukać rozwiązań.

Druga kartka to Plan Marzenia. Na pierwszy rzut oka wydaje się dość trudny i skomplikowany, ale Karta Marzeń bardzo ułatwia jego przygotowanie. Po prostu zapisujemy kolejne kroki, które mają nam zapewnić zasoby i unieszkodliwić wszystkie przeszkody, które do tej pory przyszły nam do głowy. Zapisujemy, CO musimy kolejno zrobić, ale możemy też dopisać sposoby, JAK to zrobić.

Trzecia, ostatnia kartka, która może mieć formę tabeli i szybko się rozrasta, to Dziennik Marzeń. Tu powinien się pojawić każdy dzień, bez względu na to, czy został w nim wykonany choć mały krok w stronę realizacji planów, czy też nie. Pod każdą kolejną datą zapisujemy nazwę marzenia lub konkretnego kroku z Planu Marzenia, a potem co zrobiliśmy w kierunku jego realizacji, ile czasu nam to zajęło, co uniemożliwiło nam pracę nad celem i jak oceniamy cały dzień, np. w skali od 1-10, gdzie 1 to najmniej, a 10 najbardziej produktywny.

W książce znajdziecie przykłady wypełnionych kart i wiele dodatkowych wskazówek. Jeden fragment zacytuję, bo stanowi świetne podsumowanie: „Poświęciłem kilka lat na szukanie złotych zasad, jak realizować marzenia. Nie ma czegoś takiego. Sekretem jest ciężka praca”.

Bardzo polecam, bo książka napisana jest naprawdę krótko i bardzo sensownie. Kilka razy autor, prawdziwy trener marzeń, zwraca się do młodych ludzi, ale dorosłej osobie nie powinno to przeszkodzić w lekturze.

Kolejne kroki:
skontaktuj się ze mną w sprawie pożyczenia książki 🙂
✅ przeczytaj inne recenzje książek dostępne na stronie