Angelika Chrapkiewicz-Gądek, „Zdobądź swój szczyt. Uwierz w swoją siłę”.

okładka książki "Zdobądź swój szczyt. Uwierz w swoją wewnętrzną siłę"

Mega ciekawa pozycja na mojej półce, godna polecenia wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy szybko się zniechęcają i nie są wytrwali w sięganiu po to, co teoretycznie jest dla nich ważne. Uwierzcie w swoją siłę!

Autorka książki choruje od dziecka na stopniowy zanik mięśni, co powoduje, że w jej życiu wciąż zachodzą zmiany i musi się uczyć wykonywania codziennych czynności w coraz to nowy sposób. Mogłaby mieć ciągły żal do całego świata, wyżywać się na bliskich za swoje nieszczęście, wykorzystywać innych i w 100% na nich polegać, ale wybrała zupełnie inną drogę. Jest osobą niezwykłą – ma niesamowite pasje (w tym nurkowanie), zwiedziła kawał świata, założyła rodzinę, prowadzi samochód, pracuje, zdobywa szczyty gór. Od zawsze walczy o swoją niezależność i samodzielność, pokonując już na wózku kolejne życiowe schody.

Rozdziały swojej książki poświęca ośmiu tematom: samoakceptacji i docenieniu swoich mocnych stron, pozytywnemu nastawieniu, poczuciu celu w sercu, działaniu mimo strachu, konsekwencji i skupieniu na celu, drodze na szczyt, sukcesom i porażkom oraz wierze w to, że każdy ma swój szczyt. Opisuje historie ze swojego życia, podaje przykłady, czasami zadaje pytania, zachęca czytelnika do wzięcia z niej przykładu i walki o swoje marzenia.

Wiele podobnych słów czytałam w książkach Kamili Rowińskiej lub słyszałam na szkoleniach i webinarach Kuby Bączka i innych znamienitych prelegentów, ale pisane przez kobietę z niepełnosprawnością mają znacznie większą moc. Gdy czytam o jej odwadze, by nie tylko snuć marzenia, ale też je realizować, gdy czytam o pokonywanych trudnościach, smutkach i przygodach, czuję się zawstydzona, że mnie tak często pokonuje wygoda i zwykłe lenistwo. Mnóstwo ludzi zdrowych i młodych nie podejmuje wyzwań, bo im się nie chce. Angelika wręcz przeciwnie i potrafi swoją energią zarazić nawet przez karty książki, bez kontaktu osobistego.

Bardzo polecam i ostrzegam – warto mieć pod ręką chusteczkę lub dwie, bo opowieść nie tylko wciąga, fascynuje i motywuje, ale i niejednokrotnie wzrusza!

Kolejne kroki:
✅ kup książkę
✅ przeczytaj inne recenzje książek dostępne na stronie