Kamila Rowińska, „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

okładka książki "Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale"

Zacznę od tego, że nie da się tej książki przeczytać jednym tchem, ponieważ zawiera ona sporo ćwiczeń, które wymagają krótszej lub dłuższej chwili zastanowienia się. Niektóre zadania znałam wcześniej, inne były dla mnie nowe, ale nawet te pierwsze warto było zrobić, bo doprowadziły mnie do innych niż kiedyś wniosków. Co oznacza żyć „odpowiedzialnie i zuchwale”?

Kamila pisze głównie o braniu odpowiedzialności za swoje życie, koncentracji na tym, co ważne oraz o porzuceniu wymówek i często też wygodnej kanapy, by zawalczyć o siebie. Zawarte w książce liczne ćwiczenia dotyczą np. określenia najważniejszych w życiu wartości, wyboru obszarów, z których nie do końca jesteśmy zadowoleni i w których chcielibyśmy coś zmienić, mądrego wyznaczania swoich celów i działań, które zbliżają nas do ich realizacji. Autorka daje konkretne narzędzia i arkusze, które można powielić i stosować na co dzień. Zadaje świetne i czasami naprawdę trudne pytania, które wymagają szczerości, bo przecież nie zawsze chcemy się do czegoś przyznać nawet sami przed sobą. W dodatku, gdy nie odnosimy sukcesów w jakiejś dziedzinie życia, gdy coś się nam nie układa, łatwiej jest zwalić winę na kogoś, na brak zdolności, które mają inni, czy na sytuację i okoliczności niż wziąć się za siebie i zapracować na swoje szczęście.

Kamila to osoba, której biografia pełna jest wybojów, ale która miała w sobie mnóstwo determinacji, by wieść szczęśliwe życie i osiągnąć spory sukces. Jej książka pełna jest skutecznych metod, jest podręcznikiem spełniania marzeń i realizacji celów. Nic, tylko wziąć się do roboty 🙂

Kolejne kroki:
✅ kup książkę / e-book
✅ przeczytaj inne recenzje książek dostępne na stronie