F.A.Q.

MODEL FRIS®

Co to jest FRIS®?

Jest to narzędzie pozwalające na bliższe poznanie swojego sposobu funkcjonowania i potencjału wynikającego z naturalnego sposobu myślenia. W odróżnieniu od innych dostępnych narzędzi, nie jest to analiza osobowości. U jej podstaw leży natomiast psychologia poznawcza.

Jest to narzędzie proste, praktyczne, a przede wszystkim polskie, stworzone przez polskich badaczy w oparciu o odpowiedzi udzielone przez polskich respondentów. Dzięki temu jest dostosowane do rodzimych realiów.

Dla kogo jest to narzędzie?

Dla każdego. Poznając swój Styl Myślenia i powiązany z nim Styl Działania, dowiesz się m.in.:
✅ w jakich działaniach się najlepiej sprawdzasz,
✅ jakie role są dla Ciebie wygodne i naturalne,
✅ jak się komunikować z ludźmi o innych Stylach,
✅ jak inni postrzegają Twoje zachowanie,
✅ jak się dogadywać w zespole / rodzinie,
✅ jak wspólnie z innymi rozwiązywać problemy,
✅ w jakiej pracy osiągniesz lepsze efekty.

Możliwe jest przeprowadzenie badania dla każdego członka zespołu, a następnie, zamiast konsultacji indywidualnej, przeprowadzenie warsztatów kładących nacisk na współpracę.

Czym są Style Myślenia i Style Działania FRIS®?

Styl Myślenia to jedna z czterech perspektyw poznawczych, które wyjaśniają, jakim informacjom nadajesz największy priorytet, zwłaszcza w nowych sytuacjach. Natomiast Styl Działania to kompozycja wszystkich perspektyw używanych w działaniu, która określa, w jakich sytuacjach najsprawniej używasz Stylu Myślenia. Więcej przeczytasz w artykule.

Jak wygląda badanie FRIS®?

Aby poznać swój Styl Myślenia i Styl Działania należy wypełnić dość długi, ale prosty kwestionariusz. Badanie trwa około 30 minut i składa się z 76 pytań jednokrotnego wyboru oraz 3 pytań podsumowujących. Warto zapewnić sobie czas i miejsce, by nikt Ci nie przeszkadzał.

Ważne jest, że w badaniu nie ma dobrych i złych odpowiedzi, bo każdy Styl Myślenia ma swoje mocne i słabe strony. Dlatego zachęcam, by udzielane odpowiedzi były dla Ciebie naturalne i zgodne z przekonaniami na temat własnej osoby.

Indywidualne wyniki przychodzą do certyfikowanego trenera, u którego kupujesz badanie i jest on jedyną osobą, która je zna. Oczywiście zostaną one udostępnione także Tobie, ale wcześniej odbywa się rozmowa, która pomaga lepiej poznać Style i zinterpretować rezultaty. Najfajniej jest się spotkać osobiście, ale dostępna jest także opcja rozmowy telefonicznej lub wideo. Wszystko zależy od Ciebie, od czasu, którym dysponujesz, miejsca zamieszkania czy wygody.

Czy wynik badania może być niejednoznaczny?

Tak, może się tak zdarzyć. Główną przyczyną jest nadużywanie w badaniu wyboru opcji „trudno powiedzieć”. Należy także pamiętać, że właściwe rezultaty idą w parze z rzetelnym wypełnieniem formularza.

Jak zamówić badanie?

Skontaktuj się z certyfikowanym trenerem FRIS®. Zapraszam!